Proč nemá smysl kupovat modely Škoda v měřítku 1:18 ze zahraničních webů?

To, že se automobily Škoda vyrábějí i pro čínský trh není víceméně žádnou novinkou. Pro ten se ale od svých evropských “sourozenců” v jistých detailech mírně odlišují – například Yeti má rezervu na dveřích od zavazadlového prostoru nebo Octavia je obohacena zadními svítilnami, nápadně podobnými těm ze Superbu. Obliba těchto automobilů stoupá a tak se, díky Bohu, následně dočkali i sběratelé jejich zmenšenin.

Jelikož se tato skutečná vozidla na tuzemských silnicích nevyskytují, spousta sběratelů chce tyto raritní kousky alespoň zařadit do své sbírky. Kamenem úrazu se však často stává, že se při jejich získávání snaží ušetřit každou korunu a proto volí cestu objednání přes zahraniční weby, mezi kterými dominuje například čínský Aliexpress nebo americký eBay. Jenže takový nákup není zrovna nejrozumnější variantou. Říkáte si proč?

Člověk totiž často narazí na drahou dopravu či skryté doplatky za CLO a DPH. Navíc nejen, že je ve většině případů neskutečný problém s případnou reklamací, ale tímto způsobem objednané modely jsou v hledáčku celnic Evropské unie, které tvrdě bojují proti nelegálnímu obchodu s nelicencovanými produkty a proto hrozí jejich zabavení či dokonce následná likvidace, po jejímž uskutečnění nemáte žádný nárok na finanční či jakoukoliv jinou náhradu. To znamená, že budete nejen bez modelu, ale i bez investovaných peněz.

S řešením této problematiky přišel naštěstí český výrobce modelů Abrex, který se stal jediným licencovaným a legálním dovozcem těchto modelů do Evropy. Tomu se to povedlo, po velmi složitých jednáních se Škoda Auto a SAIC Volkswagen, trh obohatit licencovanými modely, označenými jako edice SAIC Volkswagen, které jsou zabaleny výhradně v krabičkách designu společnosti Abrex a které jsou opatřeny bezpečnostním hologramem se sériovým číslem. U koupi těchto modelů tak můžete usínat bez zbytečného strachování se, zda se jich vůbec dočkáte!